•  

     

    We are One har exklusiv distribution av kosmetikvarumärken AVEDA och Bumble and bumble i Norge, Danmark och Sverige.

    Vårt team har lång och bred branscherfarenhet och syftar till att samarbeta med dedikerade lounger och spa i Skandinavien. Som kund hos oss bör du uppleva ett nära samarbete med dedikerade medarbetare med hög kompetens och passion för branschen. Din utveckling och verksamhet är en viktig del av vårt fokus och vi kan erbjuda support och unika verktyg som hjälper ditt företag att nå sina mål. Vi har interna utvecklingskoncept som skyddar och utvecklar våra anställda.

    Vi tror uppriktigt att AVEDA och Bumble and bumble är branschens starkaste kulturella bärare och står för unika koncept som är djupt förankrade i hela organisationen. Efter att ha etablerat sig i Norge 2013 representerar We Are One idag AVEDA och Bumble and bumble också i Danmark och Sverige, som båda ägs av Estee Lauder Companies.

    KUNDESERVICE

    +47 22 11 21 11 | ordre@weareone.no

    Online bestilling:
    Webshop salong Norge: http://www.weareone.no
    Webshop salong Sverige: http://www.we-are-one.se
    Webshop salong Denmark: http://www.we-are-one.dk

     

    ADMINISTRATION

    Ulf Schjerpen | CEO | We are One Nordic
    mobile +47 918 22 600 |  ulf@weareone.no

    Ellen Marie Johansen | Nordic Brand Manager
    mobile +47 997 25 612 | ellenmarie@weareone.no

    Ninni Kommisrud | CAO & Financial Controller
    mobile +47 456 14 687  | ninni@weareone.no

    Alexander Frayne | Administrative Coordinator
    mobile +47 993 11 060 | alexander@weareone.no

     

    SALG

    Hege Nordhagen | Salon Development Partner AVEDA | Norge
    mobile +47 995 02 503 | hege@weareone.no

    Silje Moen | Salon Development Partner AVEDA | Norge
    mobile +47 907 51 830 | silje@weareone.no

    Talita Kristina Aas | Bb. Regional Business Consultant | Norge
    mobile +47 974 77 124 | talita@weareone.no

    Vegar Ruud | Bb. Regional Business Consultant | Norge
    mobile +47 936 956 361 | vegar@weareone.no

    Eva Sandelgard | Salon Development Partner AVEDA | Sverige
    Mobile +46 70-076 98 09 | eva@we-are-one.se

    Charlotte Holmberg| Bb. Regional Business Consultant | Sverige
    Mobile +46 732 518 906 | charlotte@we-are-one.se

    Eira Jones | Salon Development Partner AVEDA | Danmark
    Mobile +45 403 61 058 | eira@we-are-one.dk

    Gitte Juul-Olsen | Salon Development Partner AVEDA | Danmark
    Mobile +45 423 62 530 | gitte@we-are-one.dk

     

    MARKETING & PR

    Julie Victoria Jansen | Marketing Coordinator
    mobile +47 400 56 143 | julie@weareone.no

    Stina Baklid | Office and PR
    mobile +47 922 97 624 | Stina@weareone.no

     

    Nordic Educational Team

    Ida Gustavsson

    Birger Løkeng

    Jørgen Bech

    Amalie Christensen

    Ragnhild Evang

    Lars Eriksen Eitran

    Elisabeth Rendall

    Andrine Dimmen Grimstad

    Anna Gwendoline Mellouk

    Pauline Davidsson

    Daniella Dif

    Tone Lundstein

    Katrine Jakobsen

    Sahar Mohajer

     

    We are One lager

    Lett Butikk avd. Alnabru Oslo

     

    LOGISTIK

    Miljøbudet-  Oslo/ Akerhus

    Bring-  Norge/ Sverige/ Danmark